اخبار 

۱۳۹۶/۰۱/۰۶

واکنش سفیر ایران در انگلیس به ورود اولین کشتی کروز به کیش

photo_2017-04-10_17-20-43.jpg 9fb5704b-16c8-4980-8b7b-4c2c39dc917e_260_199.jpg سفیر جمهوری اسلامی ایران در لندن در یادداشتی که روز یکشنبه منتشر شد، از ورود کشتی اقیانوس پیمای مسافری "سانی" به جزیره کیش، به عنوان یک تحول پسابرجامی دیگر یاد کرد.

به گزارش مانا به نقل از روابط عمومی واموربین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، در یادداشت حمید بعیدی نژاد که در صفحه ایستاگرام و تلگرامش منتشر شده، آمده است: تقریبا همزمان با ورود سومین هواپیمای جدید ایرباس به فرودگاه مهرآباد تهران، کشورمان شاهد یک تحول پسابرجامی دیگر هم بود. کشتی اقیانوس پیمای مسافری سانی نیز برای اولین بار با برداشته شدن تحریم ورود کشتی های غول پیکر نفتی و مسافری به بنادر ایران، وارد بندر کیش شد.

این کشتی های غول پیکر مسافری را درواقع باید هتل روی آب نامید. هر یک از آنها درست مانند یک هتل دارای بیش از صد اتاق مجهز هست و دارای تمامی امکانات کافی برای مسافرت های طولانی از هفت شب تا بیش از پنجاه شب هستند. هر یک از آنها با توجه به بزرگی خود ظرفیت حمل مسافر از چند صد نفر تا بیش از پنج هزار نفر را دارند و به همین نسبت از چند صد تا حتی دو هزار کارمند و خدمه را در خود جای می دهند.

سال گذشته بنابر آمار، مردم ایران به طور میانگین بیش از چهار و نیم میلیارد دلار خرج فقط خرید بلیت مسافرت های خارجی کرده اند که اگر هزینه هتل و هزینه های جانبی را به آن اضافه کنیم رقم سرسام آوری می شود.

سفر با کشتی های غول پیکر مسافری انتخابی بوده است که به علت این چند سال تحریم های دریایی مردم ما از آن محروم بوده اند و این در شرایطی است که موقعیت جغرافیایی ایران امکان بسیار خوبی را برای این گونه مسافرت ها در اختیار ایرانیان قرار می دهد. ایرانیان می توانند از جزیره کیش یا بندرعباس و یا قشم و یا چابهار در جنوب ایران به راحتی با این گونه کشتی ها به اقصی نقاط دنیا در بنادر خلیج فارس تا بنادر مصر و دیگر بنادر اروپایی در مدیترانه به دیدن نقاط تاریخی و گردشگری در خاورمیانه و یا تمام اروپا و حتی ورای آن سفر کنند.

دسترسی دریای عمان به اقیانوس هند که در واقع ایران را به راحتی به تمامی اقیانوس های جهان از اقیانوس اطلس و آرام متصل می کند، می تواند امکان هر مسافرتی به اروپا، آسیای دور، آمریکای شمالی، جنوبی، مرکزی و اقیانوسیه را فراهم نماید. دریای خزر نیز می تواند امکان مشابهی را برای بازدید از پنج کشور ساحلی فراهم کند.

هزینه سفر با این کشتی ها با توجه به اینکه مسافرین شب ها را در یک هتل کامل می گذرانند نسبت به سفرهای هوایی خیلی ارزان تر است. شما با هزینه ای از حدود یک و نیم میلیون تومان برای سفری حدود هفت روزه تا به بالا بستگی به تعداد روزهای سفر و مقصد خود می توانید یک برنامه کامل سفر دریایی را تجربه کنید.

در هر سفر با ورود به شهرهای بندری دنیا، مسافرین البته می توانند از کشتی پیاده شوند، به بازدید از شهرهای تاریخی بروند و برای خواب دوباره به کشتی برگردند. امیدواریم در شرایط جدید مردم ما نیز همانند دیگر جهانیان بتوانند ازاین گونه سفرهای دریا استفاده کنند.

یک فروند کشتی کروز اقیانوس پیما مجهز به امکانات رفاهی و تفریحی و به منظور ارائه خدمات مطلوب به گردشگران و رونق گردشگری تفریحی دریایی نخستین بار پس از پیروزی انقلاب اسلامی، چهارشنبه گذشته وارد آبهای جزیره کیش شد.

جشن ورود کشتی کروز اقیانوس پیما با نام سانی شامگاه چهارشنبه هفته گذشته با حضور سید محمود علوی وزیر اطلاعات، علی اصغر مونسان مدیرعامل منطقه آزاد کیش، جمعی از معاونان و مدیران، گردشگران و ساکنان جزیره کیش در اسکله تفریحی برگزار شد.